handen borduren een spijkerrok
17 September - 18 Oktober 2025
14:00 - 17:0 uur
Werkplaats Duurzaam, Gaffelstraat 1-3 Rotterdam

Refashion Workshop Marsha de Koning Man

In samenwerking met het Ruilpunt in het Oude Westen leer je in vijf momenten hoe je van jouw oude kleding iets nieuws, unieks en hips maakt. Je krijgt ondersteuning en professioneel advies van Marsha de Koning Man bij het bedenken en maken van jouw ontwerpen.

Wat is refashioning?
Jaarlijks kopen Nederlanders gemiddeld 50 kledingstukken en gooien ongeveer net zoveel weg. Dat kan ook anders, door oude kleding een nieuw leven te geven en er iets nieuws en hips van te maken. Dat heet refashion. Je kunt kleding zo een tweede leven geven en jouw eigen unieke creatie dragen. Goed voor je portemonnee en goed voor de planeet.|


De workshops
Schrijf je daarom nu in voor de Refashion Workshops. In vijf workshops leer je welke kleding geschikt is om iets nieuws van te maken, de basis naaitechnieken op een naaimachine en werk je aan je eigen ontwerpen.


Met onder andere
- een excursie naar een tweedehands kledingwinkel
- drie workshops om vaardigheden te leren en aan jouw ontwerpen te werken
- een afsluitend evenement bij de Aktiegroep


De data

  • Woensdag 17 september | 14.00 - 17.00 uur (op excursie naar een tweede hands kledingwinkel)
  • Woensdag 24 september | 19.00 - 21.00 uur
  • Woensdag 1 oktober | 19.00 - 21.00 uur
  • Woensdag 15 oktober | 19.00 - 21.00 uur
  • Zaterdag 18 oktober | afsluitend evenement bij de Aktiegroep



Inschrijven
Deelname aan de workshops is gratis, maar niet vrijblijvend. Er is een beperkt aantal plekken. Schrijf je daarom nu in via: balie@aktiegroepoudewesten.nl of loop langs bij de balie van de Aktiegroep. Wil je meer weten, neem contact op met Sander via ruilpunt@aktiegroepoudewesten.nl of 06 5468 7445.

Meld je aan voor de Rotterdam Circulair Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief
logo port of rotterdam
logo provincie zuid-holland
Logo DCMR Milieudienst Rijnmond
logo blue city
Gemeente Rotterdam logo